Krótka historia Akademii Mistrza

Wizja Akademii Mistrza, która powstała w głowach zespołu działu produktów profesjonalnych ZT Kruszwica SA, stała się faktem w maju 2008 roku. Już w pierwszym roku działalności, projekt zdobył pierwsze miejsce w europejskiej edycji konkursu: Bunge Europe Food Excellence Award. Na kolejne spektakularne sukcesy nie trzeba było długo czekać.

W 2011 r. Forum Odpowiedzialnego Biznesu uznało Akademię Mistrza za doskonały przykład praktyki biznesowej w obszarze zaangażowania i rozwoju społeczności lokalnych w kategorii „edukacja dorosłych”.
W 2011 i 2013 roku uczniowie przygotowywani przez mistrzów Akademii zajęli pierwsze miejsca na Mistrzostwach Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo Sweet.

Ważnym wydarzeniem w historii Akademii Mistrza była uroczysta gala z okazji 5-lecia istnienia. Uroczystość stała się pretekstem do pierwszych podsumowań działalności. Okazało się, że przez pięć lat w realizowanych przez Akademię Mistrza warsztatach i szkoleniach wzięło udział około 1000 osób, a na urodzinowej gali bawiło się kilkuset przyjaciół akademii.
Kolejne pięć lat to przede wszystkim czas bardzo intensywnej pracy, tworzenia nowych projektów i wyjścia ze szkoleniami do nowych grup odbiorców.

W 2014 roku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Podwieczorki z Akademią Mistrza”, łączącego swobodną atmosferę spotkań przy deserze i poważną tematyką prowadzonych szkoleń.
Rok później zadebiutował kolejny ważny projekt –Spotkanie z Mistrzem, w ramach którego organizowane są pokazy, prowadzone przez najwybitniejszych światowych cukierników.

Ostatnie lata to przede wszystkim czas intensywnej pracy z młodzieżą. Ruszyła oferująca bezpłatne warsztaty dla uczniów Akademia Mistrza dla Szkół oraz cieszący się ogromną popularnością konkurs dla młodych cukierników Bake & Play. Niezwykła odsłona V – jubileuszowej – edycji konkursu, będzie jedną z niespodzianek obchodów 10-lecia Akademii Mistrza.

Najnowsza historia Akademii Mistrza jest ściśle związana z nowymi technologiami. Najważniejszym wydarzeniem na tym polu było uruchomienie e-learningowej platformy edukacyjnej Akademia Mistrza Biznesu. Za jej pośrednictwem, piekarze i cukiernicy mają stały dostęp do rzetelnej, wysokospecjalistycznej i dopasowanej ściśle do potrzeb ich branży wiedzy biznesowej.
Kolejnymi kamieniami milowymi w historii Akademii, będą z pewnością wydarzenia planowane z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia, które na razie owiane są jednak ścisłą tajemnicą.